Teatr, który rodzi się

z autentycznego przeżycia artystów!

 

W maju 2013 r. powstało Stowarzyszenie Teatr Bo Tak. Zrzesza ono aktorów, muzyków, plastyków, nauczycieli i miłośników teatru. Jesteśmy teatrem niezależnym, ale zależnym od twórców i widzów. Jesteśmy teatrem ludzi z pasją dla ludzi z pasją. Teatrem, który zaczyna się w sercach, potem w głowach. Teatrem, który rodzi się z autentycznego przeżycia artystów, by następnie stać się pretekstem do emocjonalnego i intelektualnego odbioru go przez widownię.

 

 

66612592_2330269587058503_4959812543905267712_o.jpg [72.51 KB] M3.jpg [115.41 KB] MM1.jpg [31.12 KB]
N2.jpg [80.86 KB] U1.jpg [32.14 KB] B3.jpg [52.80 KB]

 

Zaczęliśmy naszą działalność bez kapitału i bez własnego lokum. Korzystając z życzliwości i wsparcia Przyjaciół zdobywaliśmy środki na produkcję naszych przedstawień, odbywając próby w użyczonych miejscach lub prywatnych mieszkaniach. W 2018 roku, po pięciu owocnych, choć niełatwych, latach obecności w przestrzeni artystycznej naszego miasta, Teatr BO TAK przeszedł swoistą metamorfozę. Wykrystalizował się stały skład jego członków, nastąpiły zmiany w jego zarządzie. Zmieniliśmy też miejsce grania naszych przedstawień. 

 

 

Obecnie dzięki dobrej woli Urzędu Marszałkowskiego i władz miasta, które zawsze wspierają kulturę w regionie, cieszymy się gościnnością Wojewódzkiego Domu Kultury przy ul. S. Okrzei 7, gdzie mieści się nasza scena i garderobiano – scenograficzne zaplecze. Siłą naszego teatru ma być szczera pasja lubiących się wzajemnie ludzi, którym przyświeca szlachetność i czystość intencji, którzy poprzez sztukę żywego słowa, ruchomego obrazu, poprzez artystyczny przekaz treści ważkich i mniej ważkich pragną dialogu z widzami. Do naszych produkcji oprócz członków stowarzyszenia, którzy niejednokrotnie działają non profit, angażujemy głównie rzeszowskich aktorów, zapraszając jednak także do współpracy uznanych w Polsce artystów. Nasz repertuar opiera się głównie na przedstawieniach komediowych i znakomitych farsach cenionych autorów. Oferując widowni dobrą lekką rozrywkę, staramy się jednak tak go tworzyć, by nasze spektakle oprócz bawienia publiczności prowokowały do głębszych przemyśleń. Między śmiesznymi zwrotami akcji i dowcipnymi dialogami przemycamy treści, które mają zatrzymywać, wzruszać, przejmować.

 


Ponieważ jesteśmy stowarzyszeniem, oprócz głównej działalności – produkcji spektakli teatralnych, realizujemy szereg projektów związanych z szeroko pojętą kulturą np.: lekcje teatralne, warsztaty aktorskie, jurorowanie podczas konkursów recytatorskich, spotkania z ciekawymi postaciami kultury i sztuki, promocję wydarzeń i inicjatyw związanych z kulturą itp.